Pytania - odpowiedzi

Jakie podatki powinno płacić przedsiębiorstwo w Polsce?

W Polsce podmioty prawne powinny płacić dwa podstawowe podatki – podatek dochodowy i VAT.

Podatek dochodowy w wysokości 19 % od czystego przychodu bez udziału VAT. VAT na większą część towarów i usług wynosi 23 %, na niektóre towary (towary dziecięce, budowa mieszkań i inne.) – 7 %. Proponujemy profesjonalne konsultacje z opodatkowania Waszej polskiej firmy.

Jaka jest kolejność wnoszenia kapitału na rejestrację sp. z o.o.?

Czy muszę powiadomić o wniesieniu ustawowego kapitału organy władz państwowych?

Założyciel, wraz z pakietem dokumentów rejestracyjnych,składa do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) deklarację,  że kapitał docelowy jest dostępny. Po czym kapitał powinien być wpłacony w kasie lub na bankowy rachunek spółki.

Jakie dokumenty powinien przygotować obcokrajowiec aby otworzyć firmę w Polsce?

Dla otwarcia firmy w Polsce obcokrajowcowi (osobie fizycznej) konieczne jest posiadanie aktualnego paszportu. Zezwolenie na pobyt, świadectwo niekaralności, rejestracji itp. jest wymagane. Jeśli właścicielem będzie podmiot prawny to także potrzebować będzie się wypisu z rejestru sądowego o tym, że zagraniczna firma nie posiada numerów rejestracyjnych KRS i REGON.

Czy muszę odwiedzić Polskę, aby zarejestrować firmę?

Spółka  Europa Capital proponuje dwa warianty rejestracji spółki w Polsce.  Jełśi macie możliwość i życzenie osobiście uczestniczyć przy przygotowaniu uwierzytelniających dokumentów u notariusza, wtedy możecie przyjechać na jeden dzień do Warszawy. Bardziej wygodny wariant dla Państwa – to udzielenie pełnomocnictwa naszemu przedstawicielowi - przedstawicielskie usługi, w tym wypadku nie będziecie musieli przyjeżdżać do Polski. 

Chcę otworzyć firmę turystyczną w Polsce, potrzeba jeszcze coś do tego oprócz otrzymania licencji?

Aby otworzyć firmę turystyczną w Polsce, oprócz licencji potrzebny jest Państwu jeszcze pracownik w dyrekcji turystycznej firmy z doświadczeniem a także ubezpieczenie dla pokrycia strat w przypadku bankructwa.

Strony

Subskrybuj Pytania - odpowiedzi
▲ Góra strony

Szybki kontakt

Wypełnijcie proszę bez przerw i znaku +
Proszę wpisać nie więcej niż 200 znaków
Яндекс.Метрика